Łóżeczko turystyczne zamiast klasycznego?

Noworodek śpi nawet kilkanaście godzin na dobę. Dlatego tak ważne jest by zapewnić mu odpowiednie warunki do odpoczynku. Czy jednak dziecko dobrze wyśpi się tylko w drewnianym łóżeczku?

Gdzie śpią niemowlęta?
Każdy rodzic sam wie, co dla jego dziecka będzie najlepsze. Niektórzy rodzice preferują bliskość z dziećmi także w czasie odpoczynku. Wówczas maluchy śpią z nimi w jednym łóżku. Rozwiązaniem pośrednim jest dostawka do łóżka dorosłych. Innym pomysłem są kołyski lub łóżeczka na biegunach, które pozwala na utulenie niemowlęcia do snu w jego własnym łóżeczku. Coraz popularniejszy jest również ostatnio trend wykorzystywania na co dzień łóżeczka turystycznego zamiast klasycznego drewnianego.

 

Nowości rynkowe
Moda na różne artykuły dziecięce jak laktatory, maty edukacyjne, rowerki biegowe czy łóżeczka turystyczne zrewolucjonizowały rynek produktów dla niemowląt i małych dzieci. Co więcej, są to towary wykonane z bardzo dobrych jakościowo materiałów, z dbałością o detale i posiadające wszelkie certyfikaty bezpieczeństwa. Również łóżeczka turystyczne produkowane są obecnie w standardzie, który określić można jako klasa lux. Odpowiedni dobór materaca i akcesoriów dodatkowych jest w stanie zapewnić wysoką jakość snu nie tylko w czasie podróży.

Zalety łóżeczek turystycznych


Najważniejszą cechą  jest ich łatwość przenoszenia i lekkość w porównaniu do klasycznych łóżeczek drewnianych. Dodatkowo niektóre modele turystyczne wyposażone są w kółka w celu łatwiejszego transportu. Jedno łóżeczko może służyć jako miejsce codziennego wypoczynku, kojec, a także łóżeczko na podróż. Wśród dostępnych modeli są takie, które pozwalają rosnąć z dzieckiem – posiadają regulowaną wysokość i otwierane boki. Do łóżeczka dobrać można samodzielnie materac, dokupić moskitierę czy inne artykuły dziecięce jak np. boczne organizery.

Wady łóżeczek turystycznych
To, co dla jednych jest zaletą, inni poczytują za wadę łóżeczek turystycznych. W związku z tym, że jest to mobilne rozwiązanie, należy przygotować się na wielokrotne składanie i rozkładanie łóżeczka oraz jego przenoszenie. Ponadto, w związku z tym, że dno jest miękkie, należy zaopatrzyć się w solidny materac. Ścianki łóżeczka najczęściej wykonane są z siatki, która łatwiej ulega pobrudzeniu i jest trudniejsza w utrzymaniu higieny niż szczebelki łóżeczka drewnianego.

Turystyczne zamiast klasycznego?
Rozwiązanie to jest jak najbardziej możliwe. O ile wybrane łóżeczko będzie wykonane z odpowiednich materiałów, nie będzie wywrotne i zostanie zaopatrzone w porządny materac. Warto pamiętać, że wybierając łóżeczko turystyczne nie należy kierować się oszczędnością, tylko wygodą i bezpieczeństwem malucha.