Wybór pierwszej perkusji

wybór perkusji

Niektórzy z nas zamiast słuchania muzyki znacznie bardziej wolą ją tworzyć. Do wyboru otrzymujemy ogromną ilość instrumentów, które pozwolą nam na wyzwolenie naszej kreatywności. Rozumiemy jednak, jak ciężkie może być wybranie odpowiedniego egzemplarza dla realizacji naszej nowej pasji. Na szczęście jesteśmy my i pomożemy wam w tym problemie!

Nie takie proste

Perkusja to jeden z najpopularniejszych instrumentów muzycznych. W zależności od naszych chęci, ale również zasobności naszego portfela, możemy kupić pełen zestaw perkusyjny, lub złożyć go z pojedynczych komponentów. Niezależnie od tego, nasz zestaw powinien składać się z talerzy, bębnów i tzw. hardware. W skład talerzy wchodzi hi-hat, crash oraz rise. Jak wyglądają bębny, wie każdy, a różnić się one mogą, chociażby wielkością. Natomiast czym jest hardware? Otóż chodzi tutaj o wszystkie metalowe statywy i mechanizmy, które umożliwią nam komfortową grę.

Jakie talerze?

Co do samego wyboru talerzy, warto spojrzeć na to, z jakiego materiału zostały bębny i talerzeone wykonane. Najczęściej wykorzystywanymi są miedź, mosiądz, brąz oraz ich mieszanki. Tak naprawdę to, na który z nich się zdecydujemy, zależy wyłącznie od nas. Jedyne co powinno nas interesować (prócz wysokiej jakości), to średnica poszczególnych elementów.

Bębny

Bębny takie jak centrala, werble i tomy to prawdziwe serce całego zestawu gra na perkusjiperkusyjnego. Nic dziwnego, w końcu to one tworzą podstawowe i kluczowe dźwięki dla każdego utworu. Tutaj podobnie jak i w talerzach, warto skupić się na tym, jaka jest ich średnica, gdyż od tego zależy wysokość granych tonów. Najprostsza zasada mówi o tym, że mniejszy będzie bęben, tym wyższy będzie wygrywany dźwięk.

Podsumowanie

Gra na perkusji może się okazać naprawdę świetną zabawą, zwłaszcza gdy dobierzemy do tego odpowiednio nasz instrument. Nie powinniśmy kierować się wyłącznie kwestią marki czy tego, co polecają najlepsi z najlepszych. Czasami warto zwrócić uwag na to, jak chcemy grać, i co będzie dla nas wygodniejsze. Dopiero wtedy będzie to prawdziwa rozrywka i pasja!